Green Coated 4M Lean Tube JY-4000YL-P SPCC Polyethylene Coated Steel Pipe
Zhongshan Junyi Technology Co., Ltd
Contact Now
Brand Name : JY
Model Number : JY - 4000YL - P
Place of Origin : Zhongshan City, Guangdong Province, China
MOQ : 2000M
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 2000m/day
Delivery Time : 7-12day
Packaging Details : 10PCS/package 4050*130*95PVC double-layer tape packaging
Material : SPCC+PE
thickness : T:0.7 0.8 1.0 1.2 2.0 mm
length : 4000mm
Outer diameter : 27.8mm
Single : 2.08KG/PCS
Surface treatment : Plastic coated
Contact Now
JY - 4000YL - P Green PE Coated Pipe Coated Steel Pipes
Steel material SPCC Steel thickness 0.7, 0.8, 1.0, 1.2, 2.0mm
Coating material PE/ABS Coating thickness 1.2±0.02mm
Pipe outside diameter 27.8±0.2mm Length 4M/per bar